מה מיוחד בקיום טקס בר מצווה בכותל

 

 

 התשובה לשאלה שבכותרת עשויה להתמצות במלה אחת שאומרת הכול- האווירה. אבל ניתן גם להרחיב אותה ולפרטה. המיוחד בטקס בר מצווה בכותל הוא בסמליות העמוקה של מיקומו. בהיות הכותל המקום שאליו נישאות תקוות היהודים ותפילותיהם במשך הדורות. הכותל הוא הלב והלוז של היהודים במולדתם. הוא האות והסימן להיותם עם הנצח החי במולדתו. כל אלה מהדהדים ברקע טקסי בר מצווה שנערכים בכותל המערבי בירושלים. אמרת כותל- אמרת ירושלים. אמרת ירושלים- אמרת הכול.

 

קיום בר מצווה בכותל

 

לעלייה לתורה בכותל יש לא רק אפקט דתי מועצם אלא גם ערך רגשי רב ועמוק. אך גם את הטקס כולו אופפת קדושת המקום. על מנת להעצים את החוויה אפשר לשלב מתופפים, תקיעות שופר, נגינת כינורות, סיור ותצפיות על העיר, ארוחה במסעדה כשרה באחת המסעדות הסמוכות לכותל, שאליהן יכולים המשתתפים בטקס להגיע ברגל.

 

עוד תשובה קצרה לשאלה שבכותרת  

 

לאחר אפיון השוני בקיום טקס בר מצווה בכותל לעומת קיומו במקומות אחרים, תשובה אפשרית נוספת, טבעית ומתבקשת, לשאלה מה מיוחד בטקס בר מצווה בכותל אף היא בת מלה אחת- הכול. לא דומה קיומו של הטקס בכותל לקיומו בכל מקום אחר. קדושת המקום מאצילה את רוח הקודש על כל מהלך הטקס. ההילה הדתית השורה במקום אופפת את כל מי שבאים לכבד את חתן בר המצווה בנוכחותם. הוד הקדומים שמשרה הכותל העצום מעניק רובד עמוק לטקס וטוען אותו במשמעות עמוקה. 

 

כבר במהלך הטקס חשים בני המצווה את החיבור העצמתי שלהם אל היהדות לדורותיה ואת היותם חוליה בשרשרת הדורות. הטקס מטעים אותם בטעם העמוק של היותם יהודים. הטקס ממחיש להם את חשיבות הבר מצווה כשלב מכונן בחיים. הם חשים שהם מציבים את כפות רגליהם על הגשר המחבר בין ילדות ולנעורים, הגשר שיוביל אותם מהילדות לנעורים. 

 

על מנת להפיק ולמצות את מלוא הפוטנציאל מטקס בר מצווה בכותל מומלץ ליצור קשר עם חברה המתמחה בהפקות טקסים כאלה. התוודעות אל האפשרויות השונות מבעוד מועד יקל עליכם לקבוע את המתכונת המתאימה לכם ובכך תוכלו להעניק לחתן בר המצווה כמו גם למוזמנים שיבואו לכבד אותו ביום חשוב ומשמעותי ביותר בחייו חוויה שתיזכר עוד לזמן רב.