רעיונות לאטרקציות בכותל

 

אין ספק שהכותל המערבי הינו מקום מרגש מאוד עבור יהודים בכל רחבי העולם. למרות שעברו אי אלו שנים מאז קיומו של בית המקדש, בהחלט ניתן לומר שמשמעותו של הכותל הינה רבה מאוד עבור רבים- ולא בכדי. הדבר נכון הן עבור משפחות דתיות, הן עבור משפחות מסורתיות ואפילו עבור משפחות חילוניות לחלוטין- לא ניתן להתעלם מן ההרגשה המיוחדת שנוצרת כאשר מגיעים אל המקום הקדוש כל כך והייחודי כל כך, הכותל המערבי.

 

אודות הכותל

 

לכותל יש היסטוריה ארוכה ורבת שנים, ובמהלך ההיסטוריה הוא ידע לא מעט תהפוכות וכיבושים שונים. למעשה, הכותל הינו השריד האחרון שנותר מן המבנה שבעבר איחד סביבו את כל העם היהודי- מדובר, כמובן, בבית המקדש. מאז ועד היום, הכותל מסמל עבור כל עם ישראל מקום קדוש בו ניתן להתחבר לאל ברמה העמוקה ביותר, לדבר אליו באופן כמעט בלתי אמצעי ולבקש שמשאלותינו יתגשמו.

 

חגיגת אירועים בכותל

 

אטרקציה או בר מצווה שמתקיימים בכותל יכולים להיות מרגשים ומשמעותיים מאוד למי שחוגג אותם. אחד מן האירועים הקלאסיים שניתן לחגוג בכותל הינו - היום המיוחד בחייו של כל נער, בו הוא הופך לגבר מבחינת החובות הדתיות החלות עליו. מדובר באירוע מיוחד שקורה רק פעם בחיים- הן הילד והן ההורים מעוניינים שהוא יהיה לא פחות ממושלם. 

 

אירוע ייחודי ומותאם אישית

 

ניתן היה לחשוב שחגיגת בר מצווה המתרחשת בכותל עלולה להיות נדושה וסטנדרטית. עם זאת, כדאי לדעת כי בהחלט קיימות דרכים באמצעותן ניתן לגוון את החגיגה ולהפוך אותה לאישית ומיוחדת יותר. לצורך כך, ניתן לנצל את העושר הרב שמציעה העיר ירושלים לכל מי שמבקר בה. בין היתר, ניתן לשלב את חגיגת האירוע בכותל יחד עם סיור ייחודי בעיר העתיקה, המשלב טעמים ונופים יחודיים שניתן למצוא אך ורק בירושלים. בנוסף, ניתן ללוות את האירוע עם להקה או מעגל מתופפים אשר יכניסו את כל המוזמנים לאווירה אחרת. יש לציין כי ניתן ואף מומלץ לשלב באירוע גם ארוחה מהנה ומשפחתית באחת מן המסעדות המשובחות שניתן למצוא באיזור הכותל.