מה מיוחד בחגיגת בר מצווה בירושלים?​

ירושלים, עיר הבירה של  ישראל, עיר עם אתרים קדושים רבים היא העיר המתאימה ביותר לקיום בר מצווה. האווירה המיוחדת שיש בעיר הזו אין באף עיר אחרת בארץ. הכותל המערבי, המקום הקדוש ליהודים הוא המקום האידיאלי להנחת תפילין ולתפילה. 

 

למה בכותל? 

 

האווירה על יד הכותל מרגישה אחרת מאשר בכל בית כנסת רגיל. רוב המגיעים מאזורי הארץ השונים עושים זאת כדי להתפלל על ידי הכותל. תושבי העיר יכולים לבחור בין תפילה ברחבת הכותל לבין תפילה בבית הכנסת השכונתי. כל אחד יכול להתפלל בבית כנסת שכונתי ולחוות את הטקס בצורה מרגשת ומרשימה, אבל החוויה שנותרת אצל חתן בר המצווה שעושה את האירוע בירושלים הבירה, העיר הקדושה, על ידי הכותל המערבי, היא חוויה שונה שאי אפשר להשוות אותה לחוויה אחרת והיא נשארת לעולמי עד, והילד יזכור אותה עד יומו האחרון. 

 

המיוחד בחגיגת בר מצווה בישראל לעומת ערים אחרות בארץ הוא שלמרות שבתקופות מסוימות יש מצב ביטחוני לא פשוט לא נראה שפחות אנשים מגיעים לחגוג את בר המצווה ברחבת הכותל. גם ילדים שאינם גדלים בבתים דתיים עם חינוך דתי מעוניינים לקיים את העלייה לתורה בבר המצווה שלהם בירושלים ובמיוחד על יד הכותל. ילד דתי מגיע לכותל מספר פעמים לאורך חייו. לילד חילוני עליה לתורה על ידי הכותל היא משהו מיוחד.

 

בחרו בחברה מקומית שמכירה את הדקויות של העיר 

 

• יש בירושלים חברות הפקה המתמחות בארגון  בעיר בכלל ובכותל בפרט. מפיק אירועים כזה מוריד מהורי הילד את כל הדאגה לכל פרט ופרט. מהזמנת אוטובוס לסיור בעיר, דרך מסעדה לארוחה משפחתית אחרי התפילה בכותל, בזמן התפילה נציג החברה נמצא על יד חתן בר המצווה ומדריך אותו בכל אשר עליו לעשות.

 

• בחודשי החורף קר גשום ולפעמים אף מושלג. חברות ההפקה מבטיחות למי שמעוניין חוויה בלתי נשכחת גם בעונת החורף. בנוסף לבחירת מקום הארוחה החגיגית חברות ההפקה דואגות גם לארגון אטרקציות לצלם, למדריך ובכלל לעזרה בכל מה שקשור ביום המיוחד הזה. תושבי ירושלים החוגגים בר מצווה בעיר מבינים שיש משהו מיוחד בחגיגת בר מצווה בירושלים בעיקר לפי מספר חתני בר המצווה שנראים בימי שני וחמישי ברחבת הכותל.